Wspomnieli o Jubileuszu…

Jubileusz 50-lecia SŁONECZNYCH już za nami, a na stronach i w mediach pojawiły się informacje o naszym święcie.

Będąca naszym patronem podczas Jubileuszu – telewizja TVP3 Katowice, odwiedziła nas podczas sobotniego koncertu na samym jego początku. Relacja znalazła się tego samego dnia w wydaniu Aktualności o godzinie 21.40. Reportaż można zobaczyć na stronie programu od minuty 10:04, który dostępny jest na: http://katowice.tvp.pl/35148565/9122017-godz-2145.

Kolejnym patronem wydarzenia było związane z nami od wielu lat – Polskie Radio Katowice. Na stronie radia opublikowany został artykuł o półwieczu działalności Harcerskiego Zespołu Artystycznego SŁONECZNI, z krótkim opisem naszej historii. Artykuł można znaleźć na: https://www.radio.katowice.pl/zobacz,33433,Polwiecze-Slonecznych.html#.WjQsXHmDO01

Najszerzej o Jubileuszu pisał związany od lat z Zespołem SŁONECZNI – Dziennik Zachodni. Najpierw, jeszcze w niedzielę, na jego stronie pojawiły się liczne zdjęcia z sobotniego koncertu, które świetnie oddają panującą wówczas atmosferę i pełną salę katowickiego Pałacu Młodzieży. To naprawdę spory i ciekawy materiał, który zainteresuje nie tylko naszych Przyjaciół. Można go zobaczyć na: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/slask/a/jubileusz-zespolu-sloneczni-zdjecia,12753619/

Ale Dziennik Zachodni powrócił do naszego święta raz jeszcze, na łamach poniedziałkowego numeru gazety. To wydanie musiało być dosyć popularne, ponieważ nie wszystkim zainteresowanym SŁONECZNYM udało się kupić pismo w kioskach. Na szczęście możemy liczyć na naszych Przyjaciół i wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z artykułem tutaj.

Jednak informacje o Jubileuszu docierały do wszystkich nie tylko za pomocą mediów. Jeszcze przed koncertami, niezawodna Śląska Chorągiew ZHP opublikowała komunikat informujący o zbliżającym się ważnym dla nas wydarzeniu. Na stronie Chorągwi można było przeczytać o tym, co miało wydarzyć się w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach. Sama informacja dostępna jest na stronie: http://slaska.zhp.pl/2017/12/04/jubileuszowy-koncert-50-lecia-slonecznych/.