Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazują swoje wsparcie i udzielają nam pomocy.

1procentpodatkuProsimy o wspieranie naszej działalności podczas dokonywania rozliczeń podatkowych. Aby pomóc Słonecznym wystarczy w swoich zeznaniach podatkowych wpisać numer KRS 0000095730. Pod tym numerem zarejestrowane jest Towarzystwo Wspierania Twórczości Dziecięcej „Słoneczni”, które zgodnie ze statutem opiekuje się Harcerskim Zespołem Artystycznym SŁONECZNI. W wypełnianym przez podatników zeznaniu istnieje możliwość zaznaczenia pola, które pozwoli nam poznać nazwiska ofiarodawców, którym chcemy podziękować w sposób szczególny.

Dla prowadzenia bieżącej działalności, dofinansowania Harcerskiej Akcji Letniej Zespołu SŁONECZNI, sfinansowania niezbędnego sprzętu technicznego i nagłośnieniowego, nowych strojów scenicznych oraz zakupu podkładów muzycznych, każdego roku potrzebujemy pomocy finansowej. Z 1% podatku otrzymujemy co roku wsparcie w wysokości kilku tysięcy złotych. To oznacza, że nie należymy do wielkich stowarzyszeń czy fundacji gromadzących olbrzymie kwoty. Wiemy jednak, że potrzebujących wokół jest naprawdę wiele, a nasze potrzeby choć skromniejsze, są dla nas bardzo istotne.

Dlatego jeśli Wasze rodziny chcą wesprzeć w jednym roku kilka organizacji, poszczególne osoby uzyskujące przychody mogą rozliczyć się indywidualnie, a każda z nich może przekazać swój 1% podatku innej organizacji.

Poniżej prezentujemy sposób wypełnienia pól na ostatniej (czwartej) stronie PIT-37, w celu przekazania 1% podatku na rzecz Słonecznych.

Każdego roku Towarzystwo Wspierania Twórczości Dziecięcej „Słoneczni”, jako Organizacja Pożytku Publicznego, publikuje na swojej stronie sprawozdanie finansowe, z którego wynika jaką pomoc uzyskaliśmy z 1% podatku.

Zachęcamy wszystkich do przekazania swojej części podatku na rzecz Słonecznych, to nieocenione środki na istotne potrzeby.

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Informacje o naszym Towarzystwie znajdują się także w ich serwisie PITax.pl.