Rok szkolny 2015/2016

KOLEJNE RADYKALNE ZMIANY !!!
Słoneczni rozpoczęli działalności w nowym sezonie. Odbyły się zapisy do Zespołu i otwarliśmy zupełnie nowy rozdział. Uznaliśmy, że Zespół musi trwać nadal i zrobiliśmy wszystko, by tak się stało. Zajęcia z uczestnikami rozpoczęła wybrana jeszcze przez dh Edka – druhna Ewelina.

Jeszcze w grudniu 2015 roku nastąpił przełomowy moment i Słoneczni ponownie stanęli na scenie, w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach podczas „Wigilii artystycznej”.
Na tym nie poprzestaliśmy i grono entuzjastycznie nastawionych byłych członków Zespołu wzięło udział w niecodziennym jubileuszowym koncert Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prezentując harcerski repertuar.

Dalej historia potoczyła się bardzo szybko i zupełnie niespodziewanie nasi mali Słoneczni stanęli na scenie katowickiego Spodka u boku Beaty Kozidrak i zespołu BAJM. Koncert był rejestrowany przez Polsat. A to nie wszystko, bo już tydzień później uświetniliśmy Galę Mistrzów Harcerstwa Chorągwi Śląskiej ZHP, a następnie w kwietniu odebraliśmy nagrodę im. Wojciecha Korfantego. Jednak na tym nasze artystyczne występy się nie zakończyły i przed wakacjami daliśmy jeszcze 7 koncertów!

Choreografią Słonecznych na scenie zajął się ponownie dh Tomek, który łącząc pracę zawodową z pasją, znalazł czas, by popracować z nami.

Chcąc poćwiczyć z repertuarem i zadbać o umiejętności zarówno artystyczne, jak i harcerskie, podczas wakacji udaliśmy się na nasz tradycyjny obóz harcerski w Kokotku.

I tak minął niezwykle wymagający dla nas rok, pierwszy w nowej historii Zespołu.