Widowisko historyczno-muzyczne „Harcerska dola”

SŁONECZNI wraz z Chorągwią Śląską ZHP pragną zaprosić na niezwykłą podróż z piosenką poprzez stulecie polskiego harcerstwa.

Koncert „Harcerska dola” to podróż przez dekady z piosenką harcerską, która wspierała i wychowywała pokolenia młodych Polaków, przekazując im wiedzę o wartościach, zasadach i celach. Z piosenką która była przy nich w czasie radości, smutku oraz zadumy i która prawdziwie potrafiła rozpalić ich serca dla Polski!

Widowisko historyczno-muzyczne „Harcerska dola” swoją premierę będzie miało w piątek 22 marca br. w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach. Następnego dnia, w sobotę 23 marca br. odbędzie się drugi koncert.

Zaplanowane dwa koncerty mają na celu upamiętnienie 100-lecia odzyskania Niepodległości oraz 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego. Koncertami tymi chcemy również podkreślić 20 lat istnienia Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Chcemy tym samym umożliwić spojrzenie poprzez „muzyczne okulary” wszystkim tym, którzy zetknęli się z ideą skautingu zainicjowaną przez Roberta Baden-Powella. Zaszczytem dla nas będzie gościć druhny i druhów wszystkich organizacji harcerskich i ich przyjaciół. Będzie to okazja, by zobaczyć, usłyszeć i zaśpiewać piosenki które młodych ludzi w „szarych mundurach” jednoczyły przez lata.

Partnerzy:

__________________________
Kontakt dla mediów: Marek Mróz, tel. +48 608 058 056, email: marek.mroz@sloneczni.pl
Plakat koncertu: wymiary 1640×720, wymiary 2400×1256, wymiary 1584×545, wymiary 600×600
Logo SŁONECZNYCH: format .png
Komunikat prasowy: plik .doc, plik .odt, plik .pdf
Oficjalna strona internetowa: www.sloneczni.pl
Facebook: www.facebook.com/sloneczni