Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazują swoje wsparcie i udzielają nam pomocy.

1procentpodatkuProsimy o wspieranie naszej działalności podczas dokonywania rozliczeń podatkowych. Aby pomóc Słonecznym wystarczy w swoich zeznaniach podatkowych wpisać numer KRS 0000095730. Pod tym numerem zarejestrowane jest Towarzystwo Wspierania Twórczości Dziecięcej „Słoneczni”, które zgodnie ze statutem opiekuje się Harcerskim Zespołem Artystycznym SŁONECZNI. W wypełnianym przez podatników zeznaniu istnieje możliwość zaznaczenia pola, które pozwoli nam poznać nazwiska ofiarodawców, którym chcemy podziękować w sposób szczególny.

Dla prowadzenia bieżącej działalności, dofinansowania Harcerskiej Akcji Letniej Zespołu SŁONECZNI, sfinansowania nowych strojów scenicznych, mundurów harcerskich i zuchowych oraz sprzętu nagłaśniającego, każdego roku potrzebujemy około 15-20 tysięcy złotych. Z 1% podatku otrzymujemy co roku wsparcie w wysokości około 4 tysięcy złotych. Widać, że nie należymy do wielkich stowarzyszeń i fundacji gromadzących olbrzymie kwoty. Wiemy jednak, że potrzebujących wokół jest naprawdę wiele, a nasze potrzeby są znacznie skromniejsze.

Jeśli zatem rodzina chce wesprzeć w jednym roku kilka organizacji, poszczególne osoby uzyskujące przychody mogą rozliczyć się indywidualnie, a każda z nich może przekazać swój 1% podatku innej organizacji.

Poniżej prezentujemy sposób wypełnienia pól na ostatniej (czwartej) stronie PIT-37, w celu przekazania 1% podatku na rzecz Słonecznych.

Każdego roku Towarzystwo Wspierania Twórczości Dziecięcej SŁONECZNI, jako Organizacja Pożytku Publicznego, publikuje na swojej stronie sprawozdanie finansowe, z którego wynika jaką pomoc uzyskaliśmy z 1% podatku.

Zachęcamy wszystkich do przekazania swojej części podatku na rzecz Słonecznych, to nieocenione środki na realne potrzeby.