Jubileuszowy koncert 50-lecia SŁONECZNYCH!

Złote gody! Długo oczekiwane jubileuszowe koncerty 50-lecia Harcerskiego Zespołu Artystycznego SŁONECZNI im. hm. Edwarda Sośnierza Śląskiej Chorągwi ZHP odbędą się już 9 i 10 grudnia 2017 roku. To niezwykłe wydarzenie będzie miało swoje miejsce w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie Zespół ma swoją siedzibę od początku lat 70-tych ubiegłego wieku.
SŁONECZNI zaplanowali 2 koncerty, chcąc umożliwić tym samym wszystkim swoim sympatykom i przyjaciołom wzięcie w nich udziału. Wszyscy goście będą mieli okazję zobaczyć jak Zespół zmieniał się na przestrzeni minionych 50 lat, obserwując historię opowiadaną zarówno przez obecnych SŁONECZNYCH, ale także tych członków Zespołu którzy zeszli ze sceny kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu.


W pierwszym dniu zaplanowany został Koncert Galowy. Gośćmi specjalnymi Zespołu będą przedstawiciele lokalnych władz samorządowych Katowic i województwa śląskiego, a także przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego oraz licznych organizacji i zespołów współpracujących ze SŁONECZNYMI od ponad 50 lat.
Drugiego dnia na koncert zaproszeni zostali sami SŁONECZNI, ich rodziny, przyjaciele i sympatycy, którzy przez tak wiele lat śledzili losy swojego Zespołu.
Ostatnie podobne wydarzenie Harcerskiego Zespołu Artystycznego SŁONECZNI miało miejsce w 1989 roku, kiedy w ciągu kilku dni w Centrum Kultury w Katowicach (obecnie Katowice Miasto Ogrodów), odbył się jubileusz 25-lecia Zespołu z udziałem ponad stu osób na scenie.
Historia Harcerskiego Zespołu Artystycznego SŁONECZNI im. hm. Edwarda Sośnierza Śląskiej Chorągwi ZHP sięga roku 1963, kiedy to w katowickiej dzielnicy Załęska Hałda działał, początkowo Chór im. Mieczysława Karłowicza, który następnie po wstąpieniu do Harcerstwa przekształcił się w Zespół SŁONECZNI, jaki znamy dzisiaj. Przez lata Zespół wpisał się na stałe w katowicką i harcerską scenę muzyczną, dając blisko 1,5 tysiąca koncertów na całym świecie. SŁONECZNI na swoim koncie mają także sporą płytotekę, którą tworzy 15 płyt. Zespół na każdym z nich z dumą podkreśla, że jest z Katowic i jest częścią Związku Harcerstwa Polskiego.

W 2015 roku na wieczną wartę odszedł założyciel SŁONECZNYCH, dh Edward Sośnierz, jednak Słoneczną historię nadal pisać będą kadra, byli członkowie Zespołu i Przyjaciele. Koncert jubileuszu 50-lecia Zespołu jest przede wszystkim poświęcony jego Twórcy – druhowi harcmistrzowi Edwardowi Sośnierzowi. Jest swoistego rodzaju podziękowaniem za całokształt działalności dh. Sośnierza, za to co robił dla dzieci i młodzieży, jak kształtował ich umysły i zarażał pasją – pasją do tańca i śpiewu.

Partnerzy:

__________________________
Kontakt dla mediów: Marek Mróz, tel. +48 608 058 056, email: poczta@sloneczni.pl
Plakat koncertu: plakat 1200×900, plakat 1920×724
Komunikat prasowy: plik .doc, plik .odt, plik .pdf
Oficjalna strona internetowa: www.sloneczni.pl
Facebook: www.facebook.com/sloneczni